Buradasınız: Anasayfa // Temmuz 03, 2011

Aziz Yıldırım 13 Farklı Telefonla Görüştü

Futbolda şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve kulübün üst düzey yöneticilerinin dosya kapsamında sadece “şike” yapmakla suçlandığı öğrenildi.

Dosyadaki 15 farklı şike olayına adı karışan Yıldırım’ın, eski yöneticiler Saadettin Saran, Hakan Bilal Kutlualp ve Tahir Kıran’ın telefonlarını dinlettiği yönündeki iddiaların dosyada yer almadığı öğrenildi. Yıldırım ve ekibinin şike dışında herhangi bir suçla karşı karşıya olmadığı soruşturmada şüphelilerin sürekli cep telefonlarını değiştirdiği de tespit edildi.

Polis tümünü dinledi
Yaklaşık 50 şüpheli, 8 ay içinde 400’e yakın hat değiştirdi. Yıldırım da soruşturma süresince 13 farklı telefon numarasında görüşmelerini yaptı. Yıldırım’ın zaman zaman çevresindeki kişilere ait cep telefonlarıyla farklı isimleri aradığı da tespit edildi. Polis, mahkemeye başvurarak yeni numaralar için dinleme izni istedi.

Türk adaletine güvenimiz tam
Fenerbahçe Yönetim Kurulu, dün bir araya gelerek futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma ile ilgili değerlendirme yaptı. Yönetim, kulübün internet sitesinde süreç ile ilgili şu açıklamada bulundu:
“Yönetimimiz ve tüm camiamızın Türk adaletine olan güveni tamdır. Bilgi kirliliği içerisinde, kulübümüz hakkında yanlış yorumlarda bulunmamak adına, kamuoyunun resmi makamlar ve kulübümüzün açıklamaları dışında hiçbir açıklama ya da yoruma itibar etmemesini önemle hatırlatırız.”

İlhan Ekşioğlu da gözaltına alındı
Şike soruşturması çerçevesinde önceki gün Antalya Belek’teki otelinde arama yapılan ve polis fezlekesinde birçok kez ismi geçen Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu dün gözaltına alındı.
"Aziz Yıldırım 13 Farklı Telefonla Görüştü" Devamını oku

Kategori: , ,

CHP'nin Planı Başbakan'ı Kızdıracak

CHP, hükümet programı üzerindeki görüşmeler ve güven oylamasına katılmayı planlıyor. Ancak görüşmelerde Oktay Ekşi’nin konuşması ya da hiç kimsenin söz almaması planlanıyor.

CHP’nin, Genel Kurul’da bu hafta içerisinde yapılacak olan hükümet programı üzerindeki görüşmeler ile güven oylamasına katılması bekleniyor. Genel Kurul’da yemin eden tek milletvekili olan Oktay Ekşi’nin konuşabileceği belirtilirken, bunun doğru olmayacağını ifade edenler de var. CHP’nin bu konudaki tavrını yarın yapılacak grup toplantısında netleştirmesi bekleniyor.

CHP MYK’DAN KAPALI GRUP TOPLANTISI ÖNCESİ GECE MESAİSİ
CHP Merkez Yönetim Kurulu, (MYK) yarınki kapalı grup toplantısı öncesi bu akşam toplandı. Toplantıda yemin krizinin ardından partinin izleyeceği politikanın görüşüldüğü öğrenildi. CHP’nin TBMM Grubu da yemin krizinin ardından yol haritasını belirlemek için yarın saat 11.00’de toplanacak.

CHP Merkez Yönetim Kurulu, (MYK) yarınki kapalı grup toplantısı öncesi bu akşam toplandı. Toplantıda yemin krizinin ardından partinin izleyeceği politikanın görüşüldüğü öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP MYK üyeleri, Meclis’teki çalışmalarının ardından akşam saatlerinde parti genel merkezine geldi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde yapılan CHP MYK toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıda Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal’ın tahliye taleplerinin reddedilmesinin ardından partinin aldığı yemin etmeme kararının ardından yaşanan gelişmelerin değerlendirildiği öğrenildi.
CHP’nin TBMM Grubu yemin krizinin ardından yol haritasını belirlemek için yarın saat 11.00’de toplanacak. Basına kapalı olarak yapılacak toplantıda tek tek milletvekillerinden görüşleri sorulacak ve bundan sonra izlenecek yol haritası çıkarılacak. Kapalı grup toplantısının ardından saat 13.00’te Kılıçdaroğlu’nun bir açıklama yapması bekleniyor.
"CHP'nin Planı Başbakan'ı Kızdıracak" Devamını oku

Kategori: ,