Buradasiniz: Anasayfa // , , // Aziz Yıldırım 13 Farklı Telefonla Görüştü

Aziz Yıldırım 13 Farklı Telefonla Görüştü

336 280

Emeğe Saygı İçin Konun Altına Yorum Yazınız..İyi Gunler..Kasas_Aka

Futbolda şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve kulübün üst düzey yöneticilerinin dosya kapsamında sadece “şike” yapmakla suçlandığı öğrenildi.

Dosyadaki 15 farklı şike olayına adı karışan Yıldırım’ın, eski yöneticiler Saadettin Saran, Hakan Bilal Kutlualp ve Tahir Kıran’ın telefonlarını dinlettiği yönündeki iddiaların dosyada yer almadığı öğrenildi. Yıldırım ve ekibinin şike dışında herhangi bir suçla karşı karşıya olmadığı soruşturmada şüphelilerin sürekli cep telefonlarını değiştirdiği de tespit edildi.

Polis tümünü dinledi
Yaklaşık 50 şüpheli, 8 ay içinde 400’e yakın hat değiştirdi. Yıldırım da soruşturma süresince 13 farklı telefon numarasında görüşmelerini yaptı. Yıldırım’ın zaman zaman çevresindeki kişilere ait cep telefonlarıyla farklı isimleri aradığı da tespit edildi. Polis, mahkemeye başvurarak yeni numaralar için dinleme izni istedi.

Türk adaletine güvenimiz tam
Fenerbahçe Yönetim Kurulu, dün bir araya gelerek futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma ile ilgili değerlendirme yaptı. Yönetim, kulübün internet sitesinde süreç ile ilgili şu açıklamada bulundu:
“Yönetimimiz ve tüm camiamızın Türk adaletine olan güveni tamdır. Bilgi kirliliği içerisinde, kulübümüz hakkında yanlış yorumlarda bulunmamak adına, kamuoyunun resmi makamlar ve kulübümüzün açıklamaları dışında hiçbir açıklama ya da yoruma itibar etmemesini önemle hatırlatırız.”

İlhan Ekşioğlu da gözaltına alındı
Şike soruşturması çerçevesinde önceki gün Antalya Belek’teki otelinde arama yapılan ve polis fezlekesinde birçok kez ismi geçen Fenerbahçeli yönetici İlhan Ekşioğlu dün gözaltına alındı.
Bu Yazıyı Paylaşın 336 280

Benzer KonularKategori: , ,

Yorum Yazınız.