Buradasiniz: Anasayfa // // Beşiktaşta Yollanacaklar Listesi

Beşiktaşta Yollanacaklar Listesi

336 280

Emeğe Saygı İçin Konun Altına Yorum Yazınız..İyi Gunler..Kasas_Aka

Amerika'daki tatili biten Tayfur Havutçu dün İstanbul'a döndü, ayağının tozuyla Başkan Demirören'le durum değerlendirmesi yaptı. Genç hoca, kadronun 24 kişiye indirilmesini istedi. Gençlere şans tanımak isteyen başarılı teknik adam, fazla forma şansı bulamayan isimlerin kiralanmasını istedi. Böylece gençler hem deneyim kazanacak, hem de Beşiktaş'a hazır dönecek

Ücretleri yüksek yabancılar ve yaşı ilerlemiş isimlerle yollar ayrılacak. Böylece hem takımda kan değişimi yaşanacak, hem de forma mücadelesi üst düzeyde yaşanacak

Beşiktaş’ta tüm transferler yeni sezon hazırlıkları öncesinde başarıyla noktalanırken Başkan Yıldırım Demirören, “Artık top hocamız Tayfur Havutçu ve futbolcularda” açıklamasını yapmıştı. Amerika’daki tatilinin ardından dün Türkiye’ye dönen Tayfur Havutçu da zaman kaybetmeden çalışmalara başladı. Başkan Yıldırım Demirören’le bir görüşmede bulunan genç teknik adam, kadronun 24 kişiye indirilmesini istedi.

Böylece kadroyu çok daha iyi kullanabileceğini dile getiren Havutçu, “Takım içerisindeki rekabet artacak. Ayrıca tüm futbolculardan da iyi faydalanabileceğim. 24 kişilik kadro bize yeter” ifadesini kullandı. Başkan Yıldırım Demirören’e bir liste sunan Havutçu takımda kalacak, gidecek ve kiralanacak oyuncuları belirledi. Transferler için Başkan’a teşekkür eden Havutçu, kaleci transferi olmazsa da altyapıdan genç bir isimle yola devam edebileceklerini sözlerine ekledi.

Tayfur Havutçu’nun planlarında  gençler önemli rol oynuyor. Beşiktaş ile 1 senesi opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzalayan başarılı çalıştırıcı, geleceğin de planlarını yapıyor. Bu yüzden özellikle altyapıdan gelen gençlere büyük önem veriyor. Oldukça çekişmeli geçmesi beklenen yeni sezonda gençlere şans vermenin zor olacağına inanan Havutçu, A2 takımdan yetişen isimleri kiralık olarak gönderip, gelecek sene için hazır bir şekilde geri almayı düşünüyor. Özellikle Onur Bayramoğlu, Cumali Bişi, Atınç Nukan, Doğukan Pala gibi oyunculara çok güvenen Havutçu, gençleri Bank Asya Ligi’ndeki takımlarda bir sene oynatıp, gelişimlerini görmek istiyor.
Yönetimin de bu projeye çok olumlu baktığı ve bir kaç takımla görüşmelerin şimdiden başladığı dile getirildi. Yeni sezonda Necip’e daha çok şans tanımayı planlayan Havutçu, transfer edilen genç gurbetçilerden de çok şey bekliyor.

Kara Kartal’da en çok merakla beklenen konu da gidecek isimler... Bu konudaki net kararını da veren Tayfur Havutçu, çalışmak istemediği oyuncuları da yönetime bildirdi. Futbolundan çok özel yaşamıyla gündemde kalan ve özellikle Fenerbahçe derbisinde gördüğü kırmızı kartla tepki toplayan Matteo Ferrari ‘gidecekler’ listesinin ilk sırasında... Başkan Yıldırım Demirören’in, ‘İstanbul’da tatil yapıyor’ dediği İtalyan yıldızın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca Rodrigo Tabata için de Katar takımı Al Rayyan’la görüşmeler devam ediyor. Filip Holosko ve Michael Fink de gelişmeleri yakından takip ediyor ve bir yandan da takım arıyor.
Nobre inat ediyor
Tayfur Havutçu’nun raporu doğrultusunda Siyah-Beyazlı yönetim, yerli statüsünde oynayan Mert Nobre’yi de transfer listesine koydu. Sadece Mersin İdman Yurdu’nun istediği Nobre, yıllık 2 milyon 200 bin Euro’luk kazancı nedeniyle kadro dışı da kalsa Beşiktaş’tan ayrılmak istemiyor. Nobre’nin 1 senelik daha sözleşmesi bulunuyor.
Bu Yazıyı Paylaşın 336 280

Benzer KonularKategori:

Yorum Yazınız.