Buradasiniz: Anasayfa // // 40

40

336 280

Emeğe Saygı İçin Konun Altına Yorum Yazınız..İyi Gunler..Kasas_Aka

    IMDB Puanı : 6.3
    Filmin Puanı : 9.7
    Tür : Dram
    Yapım Yılı : 2009
    Ülke : ABD, Türkiye
    Gösterim Tarihi : 15 Temmuz 2011
    Yönetmen :
    Emre Şahin
    Senarist :
    Emre Şahin
    Oyuncular :
    Faruk Akgören , Deniz Çakır , Sarp Aydınoğlu , Yosi Mizrahi , Ntare Mwine , Rafi Emeksiz , Kofi Siriboe , Michael Chinyamurindi , Kwesi Boakye , Chioma Nwosu , Ali Atay , Enginay Gültekin , Tolga Akman , Aleeson Eka , Alexis Eka , Asuman Kostak , Brian Evaret Chandler , Charles Reese , Emin Çaylan , Funda Pelin Kurt
    Yapımcı :
    Sarah Wetherbee
    Görüntü Yönetmeni :
    Clint Lealos
    Süre : 89 dk.
    Dağıtıcı : Tiglon Film
    Resmi Sitesi : http://www.40thefilm.com/
    

    Filmin Konusu:
    Diyelim önünüze pat diye bir çanta dolusu para düştü. Talih kuşu mu? Dualarınız kabul mu oldu? Bir çeşit yazgı mı? Yoksa hepsi birden mi?

İstanbul'un dolambaçlı sokaklarında geçen 40 işte bu soruların yanıtlarını arıyor. 12 milyon nüfuslu kentte birbirini tanımayan üç kişi kendilerine bir yol bulmaya çalışırken bir çantanın peşine düşerler.

İstanbul'da çekilmiş olan 40, sürükleyici bir öyküyü belgesel tadı veren bir sinema diliyle anlatıyor. Çok şey var bu öyküde: İnanç, aşk, talih, kader, insan kaçakçılığı..

Sinemada en yüksek dijital görüntüyü alabilen ve Hollywood'da birçok filmde kullanılmaya başlanan RED Kamera ile çekilen ilk Türk filmi olan filmin Hollywood'da yaşayan genç yönetmeni Emre Şahin, ABD'de History Channel'in en yüksek reytingli showunu yapıyor.

Çekimleri İstanbul'da 1 ay, Hollywood'da 1 hafta sürmesi planlanan filmin, 2009'da Ekim ayında gösterime girmesi planlanıyor. 40, aynı zamanda 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Uzun Metraj Film Bölümü'nde yarışacak.

Filmin başrollerinden birini oynayan Uganda asıllı oyuncusu Ntare Mwine, Heroes dizisinde oynuyor. 40 -40
Bu Yazıyı Paylaşın 336 280

Benzer KonularKategori:

Yorum Yazınız.